Ми працюємо разом для інклюзивної Європи
Чим займається проєкт ACTIV
Дії проти насильства
Проєкт ACTIV внесе позитивні зміни в таку проблему, як ґендерне насильство в школах, щодо відносин і поведінки дітей, а також щодо стратегій щодо запобігання та боротьби з насильством з боку вчителів.
Ми, команда проєкту ACTIV, вважаємо, що для того, щоб знизити рівень ґендерного насильства, необхідно втрутитися та усунути його структурні причини: соціальні норми, стереотипи, забобони, відсутність інституційних процедур втручання.
У проєкті ACTIV (2021 -2023) ми організуємо заходи з 375 викладачами та 250 учнями шкіл Румунії, Республіки Молдова та України. Ми залучатимемо учнів у віці 11-15 років, у рівному гендерному співвідношенні, на всіх етапах проекту, від аналізу ситуації до виявлення та формування конкретних відповідей та дій щодо підвищення обізнаності. У проєкті візьмуть участь ті діти, які виявлятимуть цікавість до участі, з підвищеним ризиком стати жертвами насильства, а школи будуть відібрані з вразливих сільських громад, особливо ромських і з обмеженим доступом до базових соціальних послуг.
У Румунії до проєкту будуть залучені школи з округів Олт, Долж, Горь, Бакау (знедолені міста і комуни).
До України будуть залучені школи Донецької та Луганської областей.
До Республіки Молдова будуть залучені школи Флорештського, Фалештського, Сорокського, Ніспоренського та Єдинецького районів.

ЯК МИ БУДЕМО ВНОСИТИ ЗМІНИ
В ШКІЛЬНИЙ КЛІМАТ?

Ми допоможемо дітям і вчителям
Ми допоможемо дітям і вчителям краще і глибше зрозуміти, чому відбувається гендерне насильство, іншими словами, які причини (соціальні норми, стереотипи, забобони), лежать в його основі.

Проведемо консультації
У кожній із країн-партнерів ми організуємо консультації з дітьми та вчителями у вибраних школах. У кожній школі будуть створені дитячі консультативні комітети, які збиратимуться щомісяця для розробки та реалізації ініціатив боротьби з гендерним насильством. Батьки, шкільний персонал та члени громади візьмуть участь у презентації ініціатив, спільно розроблених учнями, та у кампаніях з підвищення обізнаності, які покращать розуміння їхньої ролі у зниженні ГН у школах.

Аналіз ситуації
У свою чергу, 375 вчителів візьмуть участь в аналізі ситуації і отримають користь від навчання. Вчителі зміцнять свої компетенції та розвиватимуть сприятливе ставлення до гендерної рівності, перетворюючи шкільний клімат у 25 школах, на які спрямований проект, на середовище, яке сприяє повазі, недискримінації, рівним можливостям та поводженню.

Працює
Працює

Працює
Працює
Proiectul este implementat de Fundația Terre des hommes Elveția (România), în parteneriat cu Reprezentanța din Republica Moldova a Fundației Terre des Hommes Lausanne – Elveția si Separate Division of Terre des Hommes Foundation in Ukraine, și beneficiază de o finanțare în valoare de 194.067 euro, prin programul Active Citizens Fund România, finanțat de Islanda, Liechtenstein și Norvegia prin Granturile SEE 2014-2021. Conținutul acestui website nu reprezintă în mod necesar poziția oficială a Granturilor SEE și Norvegiene 2014-2021; pentru mai multe informații accesați www.eeagrants.org. Informații despre Active Citizens Fund România sunt disponibile la www.activecitizensfund.ro.
Lucrăm împreună pentru o Europă incluzivă.